Imieniny:

Pedagogika

Psychologia w pigułce

Udział w projektach

PROJEKT  "Energia i wiatr"

W Szkole Podstawowej nr 2 w Sulejówku od maja 2016r realizowany jest projekt interdyscyplinarny „Energia i wiatr”. Jest on częścią innowacyjnego programu edukacyjnego "Ogarnij inżynierię" fundacji Katalyst Engineering, który łączy inżynierię, technologię druku 3D z wiedzą z przyrody, matematyki, informatyki i techniki. W roku szkolnym 2016/2017 projekt będzie kontynuowany w klasach szóstych. W oparciu o materiały dydaktyczne i sprzęt zapewniony przez Fundację uczniowie podczas lekcji przyrody, informatyki, matematyki, techniki i plastyki wzbogacają swoją wiedzę na temat różnych rodzajów energii, sposobów jej pozyskiwania oraz konstruują swoje modele turbin wiatrowych. W ramach modułu dzieci uczą się rozwiązywać problemy metodą naukową – określają problemy, poszukują rozwiązań, planują działania, realizują swój projekt, by następnie go przetestować i udoskonalić. Na zajęciach dzieci uczą się kreatywnego rozwiązywania problemów, współpracy i pracy zespołowej – umiejętności niezbędnych, by odnieść sukces w dorosłym życiu. Uczniowie stają się odkrywcami i konstruktorami. Poznają praktyczne zastosowanie pojęć i koncepcji naukowych. Taka metoda pracy sprawia, że uczniowie dużo bardziej angażują się w lekcje i są zmotywowani do uczenia się przedmiotów ścisłych i przyrodniczych.

OGARNIJ INŻYNIERIĘ

Drukarka 3D (galeria)